Facebook’ta gördüğüm bir paylaşım üzerine yazdığım kısa ve öz yazıdır…

Azerbaycan Başkanının eşini 1. başkan yardımcı olarak atadığını anlattığı videodur;

Peki kimdir bu Mehriban Aliyeva?
Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde başladığı yükseköğrenimi Moskova Tıp Akademisi’nde 1988’de tamamlandı. 1988-1992 arasında Moskova Bilimsel Araştırma Enstitüsü göz hastalıkları bölümünde çalıştı. 1995’te, halen başkanlığını sürdürdüğü Azerbaycan Kültürü’nün Dostları Vakfı’nı kurdu. 2002 yılında Azerbaycan Jimnastik Federasyonu’nun başkanlığına seçildi. Uluslararası Jimnastik Federasyonu’nda yürüttüğü yoğun çalışmalarla 2005 Dünya Ritmik Jimnastik Şampiyonası’nın Azerbaycan’da yapılmasını sağladı.

Bizim başkanımız neler yapacak Allah bilir 🙂

Diyelim ki O da (yani reis beyefendiniz) eşini 1. başkan yardımcısı olarak atayacak… Ki tabi ki olabilir birşey… Bir adama o kadar yetki verirsen tabi ki herşeyi de bekleyeceksin… Ve Emine Erdoğan kimdir?
Siirt’ten İstanbul’a göçmüş, Fatih’e yerleşmişti. Eğitimine Zeynep Kamil İlkokulu’nda başladı, daha sonra Mithatpaşa Akşam Sanat Okulu’na devam etti ancak buradan mezun olmadı.

Valla gönül isterdi ki potansiyel 1.başkan yardımcımız hakkında onlarca paragraf yazayım, ama kaynağından aldığım bilgiler sadece bu kadar 🙂  kaynağım da öyle sıradan değil , bildiğin internet ansiklopedisi wikipedia 🙂
Mehriban Aliyeva Kimdir?

Emine Erdoğan Kimdir?

Yorum bulunmamakta.
Yorum yapmak ister misin?